DATUM

2/7/2022

14.00

MÍSTO

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, 388 01 Blatná

CENA
200 Kč plné / 150 Kč snížené. (Prodej vstupenek pouze na místě)

Ave Maria

ÚČINKUJÍ

Chlapecký sbor Bonifantes

Koncert v rámci výstavy růží je poctou bílé sadové růži Ave Maria, kterou Jan Böhm vyšlechtil v roce 1933 a která je pro Blatnou růží roku 2022.

Bonifantes

Chlapecký sbor BONIFANTES je velmi činorodým tělesem. Koncertování je hlavní pracovní náplní a rok od roku se rozrůstá. V současné době Bonifanti absolvují kolem stovky koncertů ročně v České republice i v zahraničí. Pravidelnou součásti sborového života jsou i koncertní turné. Bonifanti vystupovali v Rakousku, Německu, Dánsku, Francii, Anglii, Belgii, Španělsku, Itálii, Nizozemí, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, v Thajsku, v Kanadě, USA a Japonsku. Vedle „běžných“ koncertních vystoupení se obě koncertní složky věnují také opeře. Účinkování v operních představeních Tosca a Carmen umožnilo pardubickým klukům vystupovat po boku sólistů předních světových operních domů (La Scala, Staatsoper Wien). Za dobu svého působení sbor získal desítky zlatých medailí, řadu titulů absolutního vítěze soutěže a několik zvláštních cen poroty. Od září 2010 jsou Bonifanti vzděláváni v nové Základní umělecké škole BONIFANTES s kapacitou 350 žáků.

Ukázka souboru Bonifantes

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Blatná

Město Blatná získalo přívlastek „město růží“ mezi dvěma světovými válkami zásluhou úspěšného pěstitele a šlechtitele růží Jana Böhma. Jeho růžové plantáže patřily ve 30. letech 20. století k největším v Evropě a rozkvétalo na nich až milion růžových květů ročně. Blatná se stala jedním ze světových center šlechtění a pěstování růží a po mnoho let se zaslouženě honosila titulem „Blatná – město růží“.

Výstava růží v Blatné – městě růží přináší zážitky všemi smyly.
Těšte se na originálních floristické expozice, koncerty, divadelních představení, tvůrčí dílny, růžový design market, odborné přednášky nebo tematické kulinářské speciality a letní drinky….
Leitmotivem letošní výstavy je bílá sadová růže šlechtitele Jana Böhma – Ave Maria.

Užitečné odkazy