DATUM

7/11/2024

9.15 a 10.45

MÍSTO

Louny

Vrchlického divadlo


CENA
Jednotné vstupné 60 Kč

Prodej vstupenek na místě

Loutkando Grando aneb kouzelné hraní s barokní hudbou


ÚČINKUJÍ
  • Divadlo pod Šťastnou Hvězdou
  • Ensemble Inégal

Mimořádný autorský počin hrstky přátel, kteří se věnují hudbě a divadlu a jsou zároveň rodiči, a rozhodli se šířit nadšení a lásku k hudbě mezi nejmladší posluchačskou generací. Režisér inscenace Evgeny Ibragimov hovoří s dětským divákem s úctou a respektem, rozvíjí svět jeho fantazie a současně oslovuje i dospělé. Čeká vás gejzír nápadů, scény vtipné i dojemné, veselé i dramatické. Inscenace se drží na repertoáru obou souborů deset let, potěšila, povznesla a edukovala tisíce nadšených dětí. Toto představení lze chápat i jako iniciaci do světa hudby, skrz který, když si ho děti zamilují, mohou vyzrát v ušlechtilé dospěláky.

Představení se koná ve spolupráci s Vrchlického divadlem v Lounech.

Ukázka představení

„Znovu a znovu se můžeme radovat a užívat si, kolik nejrůznějších podob může mít hudební divadlo. Jedním takovým milým životadárným oživením je i Loutkando Grando aneb kouzelné hraní s barokní hudbou, které do svého VII. festivalového cyklu zařadil Ensemble Inégal.“ 

„… prostor s kapacitou odhadem pro tři stovky diváků byl plný dětí – školkových i odrostlejších, veselých i brečících, zaražených i odvážných – ale hlavně zvědavých a zvídavých, když se na konci nahrnuly na jeviště a opravdu chtěly vidět, jaké že to píšťaly ukrývají varhany a jakými labutími brky trsá klávesa cembala na strunu…bylo to skutečně půvabné „hraní s barokní hudbou“ a bezprostřední reakce dětského publika svědčily o tom, že inscenátoři se do „cílové skupiny“ trefili. Tato „lekce hudební výchovy“ byla podána na vysoké profesionální úrovni – nic nebylo „ošizeno“ a na své si přišli i dospělí.“ (Helena Havlíková pro Český Rozhlas a portál OPERA PLUS) 

Divadlo pod Šťastnou Hvězdou

Divadlo pod Šťastnou Hvězdou je komorní soubor založený v roce 2013 v Českých Budějovicích. Naše “Šťastná Hvězda” je osmicípá. Stejně jako kompas určující osm základních světových stran, vede i nás a poukazuje na rozmanitost směrů a kultur, které bychom rádi přiblížili našemu publiku. Pod vedením režiséra Evgeny Ibragimova vytváříme představení pro všechny věkové kategorie. Láskou k profesi, zkušenostmi ze zahraničních stáží v pohybových a loutkových divadlech i účastí na mezinárodních divadelních festivalech si získáváme přízeň mnohých diváků.

Ensemble Inégal


Ensemble Inégal se svým dirigentem Adamem Viktorou získal evropské renomé díky svým vysoce ceněným koncertům a CD nahrávkám a stal se synonymem pro objevy z odkazu geniálního českého barokního skladatele, Jana Dismase Zelenky. Ensemble Inégal je všestranné hudební těleso, jehož interpretační záběr se pne od renezanční hudby až po hudbu současnou. Kromě staré hudby má soubor na svém kontě také novátorská provedení a nahrávky hudby romantické (např. A. Dvořák, G. Rossini) a moderní (B. Britten, A. Pärt, A . Schnittke, Ph. Glass). Koncertuje na prestižních evropských festivalech, realizoval již 18 úspěšných CD ověnčených řadou významných ocenění, objevuje se pravidelně ve vysílání českých i zahraničních televizních a rozhlasových stanic.

Vrchlického divadlo

Louny

Vrchlického divadlo v Lounech je kulturní instituce spravující divadelní budovu v severočeských Lounech. Budova postavená roku 1950 disponuje po rekonstrukci z let 2000 až 2003 kapacitou 262 míst. Funguje především jako tzv. stagiona a též jako zázemí lounské kultury. Od svého vzniku až do roku 1990 neslo název Fučíkovo divadlo v Lounech, po svém obnovení byl naplněn původní záměr pojmenovat jej po básníkovi, překladateli a lounském rodákovi Jaroslavu Vrchlickém.