DATUM

10/6/2023

17.30

MÍSTO

Památník Karla Čapka (Stará Huť 125, 262 02 Stará Huť)

CENA
80 Kč
(vstupenky online i na místě)

Hommage à Jiřina Šejbalová

Koncert/Muzejní noc

ÚČINKUJE
    • Rozálie – akordeon, zpěv, mluvené slovo

Koncertní one woman show, při které charismatická zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice kombinuje svým nezaměnitelným syrovým projevem s úsměvnou slovní ironií. Pojďme si společně připomenout kouzlo dávných večerů na hrázi rybníka ve Strži, kde se za zvuků akordeonu a neopakovatelného hlasu Jiřiny Schejbalové scházeli prvorepublikoví herci v čele s Čapkem a jeho ženou Olgou.
Účinkuje Rozálie –  akordeon, zpěv, mluvené slovo
Koncert se koná v rámci Muzejní noci na Strži.

Rozálie

Rozálie je charismatická zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice, která má na svém kontě debutové album Korzetiér a s ním i nominaci na prestižní hudební Cenu Anděl. Rozálie kombinuje svým nezaměnitelným syrovým projevem a úsměvnou slovní ironií, dryáčnický šanson s cynickou romantikou. Svým uhrančivým půvabem a přesvědčivostí si získává stále širší okruh z počátku spíše klubových a divadelních příznivců. Úspěšně se pravidelně představuje v pražském klubu La Fabrika, který se jí stal téměř domácí scénou. Každý koncert Rozálie je unikátním zážitkem, jelikož zpěvačka a skvělá vypravěčka průvodním slovem předává divákům své „kousavé“ životní příběhy. V čistě autorských písních potom Rozálie nachází silnou odezvu napříč spektrem publika. Písně Rozálie rezonují v dnešním vyumělkovaném světě tolik vyhledávanou upřímností a realitou života.

Video ukázka - Rozálie

Památník Karla Čapka

Strž ve Staré Huti

V malebné krajině lesů a rybníků Dobříšska stojí dům, kde Karel Čapek strávil poslední tři roky svého života. Najdete tu expozici zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, Olgu Scheinpflugovou a Ferdinanda Peroutku. My vás zveme do krásné a klidné zahrady  domu, kde je Čapkův duch i jeho geniální pohled na obyčejné věci stále přítomen. Nezapomeňte si udělat čas i na procházku Čapkovou stezkou, která vás provede místy, kudy spisovatel chodil při svých pobytech na Strži.