DATUM

30/7/2022

19.00

MÍSTO

Vysoká u Příbramě, Památník Antonína Dvořáka

CENA
250 Kč plné / 190 Kč snížené

Sládkovský večer

ÚČINKUJÍ
  • Roman Hoza, baryton
  • Ahmad Hedar, klavír

Odpočinkové sídlo Antonína Dvořáka bylo i útočištěm pro básníka Josefa Václava Sládka. Autor mnoha textů z doby romantismu zanechal výraznou stopu v dějinách písňové tvorby českých skladatelů.

Roman Hoza

Barytonista Roman Hoza se narodil ve Zlíně. Vystudoval brněnskou Janáčkovu akademii
múzických umění a absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst
ve Vídni. Roku 2014 v rámci programu Young Singers Project vystoupil na prestižním
Salzburger Festspiele jako Dandini v úpravě Rossiniho Popelky. Stal se sólistou Národního divadla Brno a jako host spolupracuje také s pražským Národním divadlem, Národním divadlem moravskoslezským a Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Ze zahraničních hostování jmenujme např. spolupráci s Opera National de Lyon nebo Göteborg Operan. Od sezóny 2020/21 patří do stálého sólistického ansámblu düsseldorfské Deutsche Oper am Rhein. Romana Hozu jste mohli slyšet také na festivalech Pražské jaro, Dvořákova Praha, Smetanova Litomyšl, Moravský podzim, Concentus Moraviae a dalších. Je vyhledávaným interpretem komorní a barokní hudby. Pravidelně jej můžete vidět jako sólistu barokních ansámblů Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal nebo Czech Ensemble Baroque. 

Ahmad Hedar

Klavírista, zpěvák a pedagog Ahmad Hedar od dětství zpíval ve sboru Pueri gaudentes. Studium hry na klavír završil na pražské AMU ve třídě Martina Kasíka a Františka Malého. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů mj. pod vedením Paula Badury Skody. Jako korepetitor operního zpěvu pracoval s předními pěvci mladé generace Petrem Nekorancem, Kateřinou Kněžíkovou a Romanem Hozou, ale i s operními legendami Gabrielou Beňačkovou či Evou Randovou. V roce 2016 získal cenu za nejlepší klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Je členem spolku RunOperun, který se snaží přiblížit operu mladému publiku a široké veřejnosti na neobvyklých místech. S tímto spolkem nastudoval opery Kouzelná flétna, Figarova svatba, Rusalka a Lidský hlas. Roku 2019 se stal stipendistou prestižních Bayreuther Festspiele. Kromě klavíru se věnuje i zpěvu, a to opernímu i neklasickému. Od roku 2019 pedagogicky působí na Konzervatoři Jana Deyla.

Ukázka interpretů

Památník Antonína Dvořáka

Vysoká u Příbramě